Korona Karşısında Öz-örgütlü Salgın Önlem Dinamiklerini Nasıl Kurabiliriz?

Yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını karşısında önlem almak için fiziksel mesafelenmeyle birlikte sosyal dayanışmayı da arttırmaya çalıştığımız bugünlerde apartmandaki dairemizden başlayarak karşılıklı özene ve sorumluluğa dayalı öz-örgütlü salgın önlem ve başa çıkma dinamikleri kurabilir miyiz, bunun koşulları nelerdir için bolca tartıştık, yazıştık.

Yazar: Canan Coşkan & Diyar SaraçoğluDevamı için Korona Karşısında Öz-örgütlü Salgın Önlem Dinamiklerini Nasıl Kurabiliriz?

Atina’daki Anarşist Sığınak Eksarhia’ya Saldırı

Hükümetin mahalleyi kökten değiştirmeyi başarıp başaramayacağını sorduğumda, Eksarhia’dan bir aktivistin söylediklerini aklıma geldi: “Eksarhia bir sahadan ibaret değil değil. İnsansız bir saha hiçbir şey değildir. Eksarhia’yı kaybetmek umrumda değil. Ben insanları kaybetmeyi önemsiyorum.”

Yazar: Molly Crabapple

Çeviri: Gamze Yılmazel

Son Okuma: Evrim ŞaşmazDevamı için Atina’daki Anarşist Sığınak Eksarhia’ya Saldırı

Tarihin Başkasının Zararına Sevinmesi

Aborjinler, diğer şeylerin yanı sıra, oyun için avlanmak amacıyla yangını aktif olarak kullandılar. Bazı ağaçların tohumları sadece ısıya maruz kaldıklarında çimlenir. Ateş tanıdık bir yabancıdır…

Yazar: Mckenzie Wark

Çeviri: Gamze Boztepe

Son Okuma: Diyar SaraçoğluDevamı için Tarihin Başkasının Zararına Sevinmesi

Komünizm İçin Bir Özür: Şimdi, Görünmez Komite

… Acımız ve neşemizin sahası olan şimdimiz ile geleceğin ve geçmişin korkutucu veya yüceltilmiş imgeleri arasında farklı bir ilişki icat edilecek hayati bir görev.

Yazar: Julius Gavroche

Çeviri: Gamze Boztepe

Son Okuma: Evrim ŞaşmazDevamı için Komünizm İçin Bir Özür: Şimdi, Görünmez Komite